Grupowa terapia lęku

UWAGA!  Ze względu na syduację epidemiczną spotkania grupowe zostają zawieszone do odwołania!

 

 Dokładne terminy zostaną podane w najbliższym czasie.

Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową lub przez formularz zgłoszeniowy.

Spotkania grupowe odbywać się będą w poniedziałki  w godzinach od 18:00 do 20:00 lub 17:00- 19:00 

Osoby zainteresowane udziałem w grupie zapraszam do zapoznania się z poniżej zamieszczonymi szczegółami dotyczącymi grupy oraz do przesłania maila ze zgłoszeniem.

Harmonogram spotkań grupowych:  spotkanie raz w tygodniu przez 2 godziny,
(cały program terapeutyczny przewidziany jest łącznie na 10 spotkań)

Termin: poniedziałki godz. 18:00 - 20:00


Koszt:  600 zł za cały cykl 10 spotkań (czyli 60zł za jedno 1,5 - 2 godzinne spotkanie). Płatność w zależności od preferencji, całość lub w dogodnych ratach, np na każdym spotkaniu. Cena dotyczy udziału w grupie 6-osobowej. W grupie 4 i 5- osobowej koszt terapii to 700 zł  za cały cykl 10 spotkań (czyli 70zł  za jedno spotkanie).

Praca w małych grupach od 4 do 6 osób.

Zgłoszenia do udziału w grupie przyjmuję przez formularz kontaktowy (w zakładce kontakt).
 

Psychoterapia zaburzeń lękowych
Lęk jest uczuciem pierwotnym, towarzyszącym nam ewolucyjnie od zarania dziejów, pełniącym  bardzo ważną funkcję ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Jako gatunek przetrwaliśmy do dzisiaj między innymi dzięki temu, ze nasi przodkowie potrafili  właściwie zareagować w obliczu niebezpieczeństwa.  Otaczający nas świat znacznie się zmienił od czasów pierwotnych. Wydaje się, że nasze umiejętności poznawcze dość dobrze się do tych zmian dostosowały. A jak jest z uczuciami? Czy one równie dobrze przystosowują się do szybkiego tempa zmian?

Program terapeutyczny grupowej terapii lęku został skonstruowany z myślą o osobach doświadczających przewlekłych dolegliwości o podłożu lękowym. Celem spotkań jest lepsze poznanie i zrozumienie problemu, nabranie umiejętności  lepszego radzenia sobie z dolegliwościami i  kontrolowania objawów. Spotkania mają pomóc w odnalezieniu umiejętności komunikowania się z naszymi emocjami, w wypracowaniu zmiany, której efektem ma być znalezienie dobrego miejsca dla lęku - z niewygodnej dla nas pozycji prześladowcy przesadzimy go, dając mu możliwość spełniania bardziej konstruktywnej roli podwładnego lub partnera, aby mógł pełnić swoją przystosowawczą funkcję.

Proces terapeutyczny  zachodzi nie tylko podczas sesji grupowej, ale także pomiędzy spotkaniami. Poza pracą terapeutyczną na spotkaniach grupowych, uczestnicy dostają również zalecenia, tzw. zadania domowe polegające na przykład na obserwacji lub wykonywaniu eksperymentów, które przynoszą pozytywne efekty i pozwalają na skuteczniejsze wprowadzanie zmian.
 

Do kogo adresowana
Do osób doświadczających  zaburzeń lękowych o różnym podłożu i sposobie manifestacji, których nasilenie utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Do osób, którym często towarzyszy lęk niezwiązany z realnym zagrożeniem  lub nieuzasadnione uczucie przenikliwego niepokoju, do osób, którym doskwierają napady lęku, ataki paniki, fobie, zaburzenia somatyzacyjne itp.

Czas trwania
Program terapeutyczny przewidziany jest na 10 spotkań, 1 w tygodniu.


Zapraszam

Katarzyna Wójcik
Psycholog, psychoterapeuta
Psychoterapia Wrocław